קטגוריות
מידע כללי

עבודה מהבית

לעבוד מהבית נשמע חלום מקסים, בלי בוס מעצבן, בלי שעות קבועות, אפשר לעבוד בפיג'מה או בוקסר והחיים פשוט.. נפלאים! לאלו מבניכם שעדיין לא התנסו ואו שוקלים לעבור לעבוד מהבית, יש לי חדשות בשבילכם, המציאות קצת שונה.
החלטתי לכתוב קצת על איך להתמודד נכון עם החופשיות הזאת לאלו שמעוניינים להתחיל עם העסק הזה:

התלבשו. קומו מוקדם, התקלחו, התגלחו, תתלבשו כמו שהייתם יוצאים לעבודה, והכי חשוב, שימו נעליים! כן נעליים, זה נותן הרגשה שונה כשאתם מתיישבים לעבוד.

סדרו לכם לו"ז יומי. כלומר, קומו בשעה קבועה, קבעו שעת התחלת עבודה (ואל תאחרו!), כמובן להכין קפה חזק ולהתיישב לעבוד. לחולי העבודה למיניהם, השתדלו לצאת להפסקת צהריים, תאכלו טוב, והשתדלו לא למשוך את ההפסקה יותר ממה שצריך (לרוב אני מקציב שעה עד שעה וחצי, תלוי אם יצאתי לאכול בחוץ). אחרי האוכל זה תמיד מפתה לחזור למיטה לנמנם עוד שעה שעתיים, אבל תחשבו שאילו הייתם עובדים בחוץ, לא הייתם הולכים לנמנם ככה באמצע העבודה.

לחסל את הפיתויים. למי מאיתנו אין טלויזיה בבית? ולגיימרים שבינינו, גם פלייסטיישיין. אסור בתכלית האיסור להשתמש בהם בשעות העבודה. טלויזיה מסיחה את הדעת, קצב העבודה יורד ולפעמים נעצר. אצלי יש חדר עבודה מסודר, והחלטתי שטלויזיה מיותרת כאן. המחשב ומערכת הסטריאו הם החברים הכי טובים שלי בשעות העבודה. אני בעד מוזיקה, היא עוזרת לי להתרכז ולא מסיחה את הדעת.
לרוב מי שעובד בבית עובד מול מחשב, ולרובנו יש תוכנות למסרים מיידיים, הן לא מזיקות (אני משתמש בהן לקשר עם עובדים ולקוחות), הן הופכות מזיקות ברגע שתתחילו לנהל שיחה מעמיקה עם החבר שמטייל עכשיו בהודו (תאמינו לי נגזל לי המון זמן). אם גם אתם משתמשים בתוכנות הללו לתקשורת מתמשכת עם גורמי העסק השונים שלכם, השתדלו להפריד בין רשימת החברים לבין רשימת העמיתים והלקוחות. למחמירים, אפשר ליצור שני משתמשים על אותה התוכנה, אחד לחברים והשני לעבודה.

יצורים ליליים. גם אני מעדיף את הלילה, שקט, אין רעש של מכוניות, ילדים ושאר קידוחים בדירות מלמטה. קחו בחשבון שהגוף שלנו זקוק לאור יום. שמש בריאה לגוף, ומחקרים הראו כי אור שמש אמיתי הופך אנשים לקצת יותר מחוייכים (מישהו באמת מעדיף לראות חושך כל הזמן?).
בהתחלה העברתי לילות שלמים בעבודה וישנתי בשאר היום. מתישהו זה הפך למטרד, אם אתם בקשרים עסקיים עם אנשים מחול אז אין ברירה לפעמים. בינתיים תשתדלו לעבוד בשעות "נורמליות".

לסיכום, לעבוד בבית יכול להיות ממש כיף, השתדלו להשאיר זאת כך ולא להפוך הנאה למטרד. לא לכולם מתאים החופש הזה, יש אנשים שצריכים מסגרת מסויימת על מנת להתמיד. קחו זאת בחשבון.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.